16 kwietnia w trybie nadzwyczajnym członkowie Komisji FSNT-NOT ds. Innowacji i Technologii w Biznesie, Przemyśle i Podmiotach Trzeciego Sektora odbyli posiedzenie za pośrednictwem systemu komunikacji www.eNOT.pl.

Posiedzeniu przewodniczył Kamil Wójcik - Przewodniczący Komisji ds. Innowacji i Technologii w Biznesie, Przemyśle i Podmiotach Trzeciego Sektora. W pierwszej części elektronicznego posiedzenia, członkowie Komisji w wyniku głosowania podjęli decyzję o zorganizowaniu webinarium poruszającego tematykę „Wpływu"COVTD-19 na gałęzie inżynierskie gospodarki, mitygację ryzyk i minimalizację strat".

W wyniku dyskusji dotyczącej obecnej sytuacji epidemicznej, zasygnalizowano, iż platforma VMS.eNOT.pl mogłaby być narzędziem wspomagającym organizowanie spotkań Komisji, narzędziem funkcjonującym na co dzień, wszystkie agendy Naczelnej Organizacji Technicznej powinny korzystać z możliwości spotkań w takim trybie. Wniosek spotkał się z pełnym poparciem. W wyniku głosowania, członkowie Komisji jednogłośnie opowiedzieli się za postulatem o wprowadzenie zmian do Regulaminów pracy Komisji i Komitetów N-T FSNT-NOT, tak aby dopuszczały one również formę pracy zdalnej wszystkich Komisji i Komitetów, a zatem dawały możliwość skutecznego prowadzenia spotkań nie tylko w obecnej sytuacji związanej z COVTD-l9. Formalne pismo w tej sprawie, zostanie przekazane przez Przewodniczącego Komisji do Zarządu Głównego FSNT-NOT celem dalszego procedowania.

W dalszej części posiedzenia poświęconej planowanemu webinarium, ustalono, iż do udziału w webinarium zaproszone zostaną stowarzyszenia naukowo-techniczne, organizacje pozarządowe spoza NOT-u, przede wszystkim jednak działacze organizacji w tym również z jej oddziałów. Celem webinarium  jest komunikat, że warto korzystać nowoczesnych rozwiązań oraz informacja jak korzystać z tego rozwiązania.

Przewodniczący Komisji stwierdził, iż Komisja musi zbudować program webinarium oraz podzielić się zadaniami. Wstępnie powołano Zespól programowy Webinarium w składzie: Kamil Wójcik (SWTP), Stanisław Gruszka (SITPCliem), Tomasz Sekutowski (SITR), Łukasz Kaczmarek (NPWiR), Marek Dereń (TKP). Członkowie Zespołu w najbliższym czasie: odbędą kolejne spotkanie w formie elektronicznej, Jego celem będzie ustalenie terminu webinarium, szczegółowy podział pracy i wyznaczenie prelegentów.


Dostosowanie Statutu SWTP do kolejnej edycji Prize Charger

INFORMACJA
05.03.2025
Już w kwietniu 2025 r. rusza II edycja cyklu edukacyjno-turniejowego Prize Charger pn. „Wodór – energia przyszłości”. W związku z bardzo silnym zaangażowaniem instytucji samorządowych, w tym prezydentów miast, marszałków województw Zarząd Główny SWTP podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu działalności. Zmiana ma w przyszłości pozwolić na łatwiejsze zaangażowanie podmiotów w wydarzenie.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

SWTP uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego

INFORMACJA
16.12.2024
Ponad 1,9 mld złotych – taką kwotę w 2024 r. Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) z tytułu 1,5% podatku za ubiegły rok. Swoje wsparcie przekazało blisko 15 mln podatników. Przeciętna kwota wpłat w ramach 1,5% podatku wyniosła 128 zł. SWTP stało się jedną z 103,4 tys. organizacji non-profit.
CZYTAJ CAŁOŚĆ

Staramy się o status Organizacji Pożytku Publicznego

INFORMACJA
09.10.2024
W czerwcu 2024 r. Zarząd Główny SWTP rozpoczął działania mające na celu uzyskanie statusu Organizacji Pożytku Publicznego. Decyzja umotywowana była silnym zaangażowaniem w promocję wiedzy oraz jej popularyzacji w dobie wszechobecnego szumu informacyjnego.
CZYTAJ CAŁOŚĆ